Bitcoin Spadki ceny jako Dwa Baseny Górnicze „Daily BTC odpływy Hit $68M
HaoBTC i Poolin zmieniają ponad 7.000 BTC, ponieważ tendencje bycze wydają się zanikać, a BTC/USD spadają do 9.500 dolarów.

Górnicy Bitcoin (BTC) mogli zacząć sprzedawać monety po raz kolejny, ponieważ dane pokazują, że dwa baseny górnicze wydają ponad 7000 BTC w ciągu jednego dnia.

Dane te, pochodzące z monitoringu zasobów CryptoQuant, pojawiły się na kilka godzin przed nagłym spadkiem BTC/USD do 9 500 dolarów w dniu 24 czerwca.

Poolin zbliża się wielkimi krokami do odpływu

Baseny górnicze pod reflektorami to HaoBTC i Poolin, przy czym ten ostatni odnotowuje drugie co do wielkości dzienne odpływy. W sumie te dwa baseny odnotowały odpływy w wysokości 7.153 BTC (68,1 mln dolarów).

Podczas gdy ruch ten nie odpowiadał podobnemu wzrostowi sald walutowych, monety nadal mogły być sprzedawane za pomocą alternatywnych metod, takich jak handel pozagiełdowy – praktyka dominująca w HaoBTC i Poolinie w rodzimych Chinach.

Jak donosi Cointelegraph, odpływy górników w rzeczywistości zmniejszały się od czasu gwałtownego wzrostu w maju, spowodowanego obniżeniem o połowę dotacji blokowej.

W tym czasie górnicy przez krótki czas sprzedawali więcej niż zarabiali, a następnie przełamali tę tendencję, by zacząć oszczędzać.

Komentatorzy Twittera zauważyli ponadto, że wyprzedażom górników towarzyszyła akcja obniżania cen Bitcoinów, co może mieć miejsce w ciągu ostatnich 24 godzin. W tym czasie BTC/USD straciły około 1,1%.

Bitcoin Code basen górniczy wykres dzienny odpływu, opatrzone adnotacją, aby pokazać Poolin i HaoBTC

Wykres dziennego wypływu basenu górniczego Bitcoin, z adnotacją przedstawiającą Poolin i HaoBTC. Źródło: CryptoQuant/ Twitter

12,000 dolarów BTC już nie?

To zachowanie kontrastuje z wtorkowym byczym optymizmem. Analitycy mieli nadzieję, że wkrótce może rozpocząć się trend wzrostowy, wywołany pogłoskami, że PayPal ma zamiar zintegrować obsługę kryptokurantów.

Podróż powyżej 10 000 dolarów do 12 000 dolarów była mocno ugruntowaną teorią, a Keith Wareing i Michaël van de Poppe z Cointelegraph Markets zauważyli możliwość wyjścia do pięciu cyfr.

Jednak nawet biorąc pod uwagę ostatni spadek, Bitcoin pozostaje w ramach silnego scenariusza, który zagroziłby jedynie przekroczeniu poziomu poniżej 9 200 dolarów, powiedział wcześniej van de Poppe.