Dlaczego oddzielenie od produkcji jest jedyną szansą Bitcoin’a na osiągnięcie znaczącego wzrostu?

Niezdolność Bitcoin’a do dokonania znaczącego przełomu cenowego została przypisana do wielu czynników zmienności porodowej. Korelacja BTC z rynkiem akcji jest głównym wskaźnikiem tego, że dominująca waluta kryptograficzna ma zostać dotknięta intensywną zmiennością, to jest zgodnie z platformą analizy kryptograficznej, Weiss Crypto Ratings.

W podobnym raporcie, platforma analityczna Glassnode niedawno ujawniła w swoim cotygodniowym raporcie, że niezdolność Bitcoin’a do wyplątania się z tradycyjnego rynku powoduje, że krypto waluta pozostaje w tyle na wielu potencjalnych przełamaniach cen i znaczącym wzroście rynku w ogóle.

Aby doszło do potencjalnego przełomu, Bitcoin musi się odłączyć.
W paragrafie, który potwierdza odczucia innych analityków, Glassnode potwierdził, że Bitcoin osiadł na byczej pozycji znanej jako „bullish regime 1,“ stale od ponad 21 tygodni. Ale to nie wystarczyło, aby wysłać dominującą krypto walutę do nowych wyżów, ponieważ jej korelacja z tradycyjnym rynkiem staje się coraz silniejsza. Dopóki Bitcoin nie odłączy się od tradycyjnego rynku, byczy stan Bitcoina może nie być tak użyteczny, jak powinien być.

„Bitcoin pozostawał w byczym reżimie 1 przez 21 tydzień z rzędu – co stanowi połowę roku spędzonego dotychczas kolejno w tej strefie. Ale $BTC prawdopodobnie nie zobaczy znaczącego wzrostu bez rozdzielenia.“

Bitcoin’s On-chain’s On-chain’s Fundamentals również spadł

Ogólne wyniki rynkowe każdej kryptokursztyny, w tym Bitcoin, zależą w dużej mierze od jego wyników w łańcuchu blokowym, a zgodnie z raportami Glassnode’a, podstawy Bitcoin w tym tygodniu spadły, a następnie inne drobne spadki w łańcuchu. Najwyraźniej znaczny spadek nastąpił również w przypadku likwidacji aktywów poprzez giełdy i indeks spółek zależnych sieci. Mimo to Glassnode informuje, że nastroje rynkowe są nadal tak silne, jak nigdy dotąd.

„Podstawy Bitcoin onchain spadły nieznacznie w 42 tygodniu. DNB spadł z powrotem do 61 punktów, co stanowi spadek o 2 punkty procentowe w stosunku do poprzedniego tygodnia. Spadek ten został wywołany spadkiem subindeksów Liquidity i Network Health, podczas gdy Sentiment pozostał silny“.

Nic dziwnego, że rynek nadal trzyma się mocno. Garstka analityków potwierdziła, że mamy do czynienia z krzyżowaniem się cen, ponieważ inwestorzy są bardziej byczy niż kiedykolwiek.

Czy Bitcoin może wyrwać się z tradycyjnego rynku?
W bardzo wczesnej fazie rozwoju Bitcoin’a, krypto waluta była niezależna od tradycyjnego rynku. Jednak wraz z rokiem 2016 pojawiły się nowe dane pokazujące pierwszą korelację Bitcoin’a z tradycyjnym aktywem – złotem. Od tego czasu, ruch cen Bitcoin’a idzie w parze z rynkiem akcji. Problem z korelacją Bitcoinu z tradycyjnym rynkiem jest taki, że inwestorzy, którzy szukają schronienia w Bitcoinie jako bezpiecznej przystani dla inwestycji, mogą stać się ostrożni, ponieważ oba rynki idą w tym samym kierunku.

Nie wystarczy, że Bitcoin jest lepiej działającym aktywem, ruch na rynku musi być wystarczająco obiecujący, aby kołysać się w inwestorach. Oczekuje się, że wybory spowodują jeszcze większą zmienność Bitcoinu. Jednak wszystko, co może potrwać, aby Bitcoin się wycofał, to tylko kolejny podstawowy czynnik, który jest niezwykle powszechny na rynku kryptokurrency.